Jachty

Klasyczny 12 metrowy stalowy jacht spacerowy, w układzie kutra.
Stosunkowo mała waga w stosunku do długości owocuje smukłością kadłuba pozwalającą z łatwością przekraczać nominalną prędkość wypornościową (semi displacement mode). Duża uwaga została zwrócona na dynamiczne zachowanie się na fali. Jacht jest tak policzony, żeby ani nie skakał po falach, ani zbytnio się nie nurzał. Kształt kadłuba został dobrany tak, aby dla swojej objętości minimalizować opory.Komfortowe wyposażenie jest dopełnieniem całości.

Jacht został pomyślany jako jacht morski, jednak relatywnie małe zanurzenie i niewielki prześwit nad wodą, pozwalają na swobodne pływanie po śródlądziu. We wszystkich jachtach dużą uwagę przykładamy do optymalizacji kadłubów pod kątem oporów. Dzięki temu, przy danej ilości paliwa na pokładzie maksymalizujemy zasięg.

 

Copernicus C39 to turystyczny jacht motorowy o napędzie hybrydowym. Stylistyką nawiązuje do tradycyjnych kutrów i holowników z początku XX wieku. Piękna, stylizowana na dawną, sylwetka wyróżnia go spośród innych jachtów. Przeznaczony jest do żeglugi na wodach śródlądowych, przybrzeżnych i morskich. Żegluga jachtem motorowym jest szczególnie przyjemna, gdy wieje wiatr o prędkości do 4B, a fala nie przekracza 0,5 metra wysokości. Copernicus zaprojektowany został tak, aby zapewniać przyjemność z żeglugi, komfort i bezpieczeństwo w takich warunkach. Jest idealnym jachtem do wypoczynkowej żeglugi po jeziorach i kanałach zachodniej Europy czy Skandynawii, gdzie sieć dróg wodnych jest wysoko rozwinięta. Odkrywanie szkierowych wybrzeży wschodniej i zachodniej Szwecji połączonych słynnym kanałem Gota, przechodzącym przez malownicze jeziora Venern i Vattern. Zwiedzanie Berlina, pojezierza meklemburskiego, kanałów Holandii, Amsterdamu, czy żegluga Loarą wśród zabytkowych francuskich zamków. Do tego idealnie nadaje się Copernicus. Może być pewną bazą do zbudowania floty motorowych jachtów czarterowych. Ten sposób wypoczynku doceniany na Świecie, cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce. Hybrydowy napęd Copernicusa daje mu przewagę nad innymi jachtami motorowymi, gdyż pozwala na żeglugę nawet w rejonach objętych strefą ciszy. Żeglując cicho można doświadczyć niecodziennych spotkań z przyrodą, niedostępnych dla głośnych motorówek. Niewielkie zanurzenie jachtu umożliwia żeglugę po płytkich wodach rzek i kanałów oraz dobicie do brzegów jezior. Copernicus C39 dzięki zastosowaniu systemu zbiorników na wodę pitną, szarą i czarną jest przyjazny środowisku, w którym żegluje. Generator prądu zapewnia dużą autonomiczność żeglugi z ciągłym dostępem do wszelkich urządzeń elektronicznych. Klimatyzacja, radio, telewizja, ruter internetowy i wysokiej jakości sprzęt audio zapewniają stały kontakt ze światem i dają załodze poczucie komfortu.
Przestrzeń na jachcie składa się z dwóch części: kabiny mieszkalnej z dwoma podwójnymi sypialniami i toaletą, oraz ze sterówki, gdzie toczy się dzienne życie towarzyskie. W strówce mieści się wygodne stanowisko dowodzenia jachtem, z kołem sterowym i wszystkimi potrzebnymi instrumentami nawigacyjnymi. Ponad to, w sterówce mieszczą się siedziska z rozkładanym stołem i kambuz – czyli jachtowa kuchnia. W obszernym i zadaszonym kokpicie można rozstawić dodatkowy stół, przy którym można spożyć romantyczną kolację, lub leżaki by cieszyć się obcowaniem z przyrodą. Na pokładzie dziobowym, po położeniu nowatorsko mocowanych materacy, tworzy się idealne miejsce do opalania. Do rufy jachtu można zamontować platformę umożliwiającą wygodne wyjście na brzeg lub z wody.
Copernicusem C39 mogą wygodnie żeglować 4 osoby, jednak 6 osób również może z powodzeniem stanowić załogę jachtu.
Nie chcesz siedzieć za biurkiem w mieście? Możesz urządzić biuro na pokładzie Copernicusa i cieszyć się swobodą i mobilnością. Niezależnie gdzie cumujesz: w Warszawie, Mikołajkach, Berlinie, Sztokholmie, Marstrand, Paryżu czy Amsterdamie. Czy żeglujesz po cichym jeziorze, czy cumujesz przy pomoście w centrum miasta, masz ze sobą swoje zaciszne stylowe biuro i dom wypoczynkowy w postaci dobrze wyposażonego Copernicusa C39.

Copernicus C39 – specyfikacja
Length overall (LOA) 11.916 m
Hull length 11.836 m
Waterline length (LWL) 11.237 m
Breadth overall (BOA) 3.625 m
Waterline breadth (BWL) 3.441 m
Draft 1.097 m
Minimum freeboard 0.901
Displacement 11,000 kg
Height above LWL 2.990 m
Cabin height 1.90 – 2.00
Wheelhouse height 2.10 m
Cockpit height 2.05 m